„NAJ ČITAČI „ U OŠ Markušica / „НАЈ ЧИТАЧИ „ У ОШ Маркушица
Autor: Tijana Vranješević, 29. 6. 2023.

Učenici 3. razreda OŠ Markušica, PŠ Gaboš i učenici 1., 2. i 4. razreda PŠ Ostrovo su u prvom i drugom polugodištu učestvovali u aktivnosti: „ Naj čitač“, koja ima za cilj razvijanje motivacije i vještine čitanja kod učenika i prepoznavanje važnosti čitanja u svakodnevnom životu.
Učenici su čitali tekstove koje su samostalno odabrali iz časopisa „Bijela pčela,“ „Neven“, i „Malac radoznalac. “Sami su vrednovali čitanje i pratili napredak i napredak vršnjaka. Kriteriji za vrednovanje oblikovani su tako da učenicima budu jasni i razumljivi i da im omoguće kvalitetne povratne informacije o vlastitom napretku u usvajanju vještina čitanja: čitam točno i izražajno, čitam primjerenom brzinom, poštujem rečenične znakove, razumijem pročitano. Zanimljivo je da su bili dosta realni u samo vrednovanju pročitanog teksta.
Kao što je i red, za svoj trud i rad nagrađeni su diplomom za „Naj čitače!“

Pedagoginja: Tijana Vranješević
Knjižničarka: Jeka Grubić

Ученици 3. разреда ОШ Маркушица, ПШ Габош и ученици 1., 2. и 4. разреда ПШ Острово су у првом и другом полугодишту учествовали у активности: „ Нај читач“, која има за циљ развијање мотивације и вештине читања код ученика и препознавање важности читања у свакодневном
животу. Ученици су читали текстове које су самостално одабрали из часописа „Бијела пчела,“ „Невен“, и „Малац радозналац. “Сами су вредновали читање и пратили напредак и напредак вршњака.
Критерији за вредновање обликовани су тако да ученицима буду јасни и разумљиви и да им омогуће квалитетне повратне информације о властитом напретку у усвајању вештина читања: читам тачно и изражајно, читам примереном брзином, поштујем реченичке знакове, разумем
прочитано. Занимљиво је да су били доста реални у само вредновању прочитаног текста.
Као што је и ред, за свој труд и рад награђени су дипломом за „Нај читаче!“

Педагогица: Тијана Врањешевић
Библиотекарка: Јека Грубић