EUROPSKI TJEDAN KODIRANJA / ЕВРОПСКА НЕДЕЉА КОДИРАЊА
Autor: Ivana Patković, 17. 10. 2023.

Europe Code Week (Europski tjedan kodiranja) je međunarodna inicijativa Europske komisije čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

16. listopada 2023. godine, u organizaciji učiteljice еngleskoga jezika Nikoline Jelečević i učiteljice иnformatike Ivane Patković, u našoj školi je provedena aktivnost pod nazivom „CodyRoby“. U aktivnosti je sudjelovalo osam učenika 5. razreda  i tri učenika 4. razreda. Kroz aktivnost pod nazivom „CodyRoby“ učenici su upoznati s načinom kodiranja bez upotrebe računala (tzv. „unplugged“) te s načelima kodiranja. Budući da je engleski jezik važan za učenje o digitalnim i programskim jezicima, učenici su naredbe za kretanje zadavali na engleskom jeziku, a ujedno su ponovili i nazive za znamenitosti Londona, kao i riječi kojima se imenuje voće i životinje. Pobjednički tim osvojio je „slatku nagradu“, a svi učenici su dobili priznanje za sudjelovanje.

Europe Code Week (Европска недеља кодирања) је међународна иницијатива Европске комисије чији је циљ на забаван и ангажирајући начин свима приближити програмирање и дигиталну писменост.

16. октобра 2023. године, у организацији учитељице енглеског језика Николине Јелечевић и учитељице информатике Иване Патковић, у нашој школи је проведена активност под називом „CodyRoby“. У активности је учествовало осам ученика 5. разреда  и три ученика 4. разреда. Кроз активност под називом „CodyRoby“ ученици су упознати с начином кодирања без употребе рачунара (тзв. „unplugged“) те с начелима кодирања. Будући да је енглески језик важан за учење о дигиталним и програмским језицима, ученици су наредбе за кретање задавали на енглеском језику, а уједно су поновили и називе за знаменитости Лондона, као и речи којима се именује воће и животиње. Победнички тим освојио је „слатку награду“, а сви ученици су добили признање за учествовање.

Fotografije možete pogledati u našoj Fotogaleriji / Фотографије можете погледати у нашој Фотогалерији.