Poziv i Popis predškolske djece predprijava za upis u 1. razred školske godine 2016./2017
Autor: Branislava Kladušić, 31. 1. 2017.

VUKOVARSKO-SRIJEMSKA ŽUPANIJA

OSNOVNA ŠKOLA MARKUŠICA

M A R K U Š I C A

U Markušici,30.01.2017.godine

O B A V I J E S T

Obavještavaju se roditelji djece koji su u školskoj godini 2016./2017.obveznici pohađanja prvog razreda da izvrše predprijave. Obveznici polaska u osnovnu školu za školsku godinu 2016./2017. su djeca rođena u razdoblju od 01. travnja 2010. godine  do 31. ožujka 2011. godine.

Iznimno, u prvi razred mogu se upisati i djeca koja do 31. ožujka ove godine nemaju navršenih 6 godina života, na zahtjev roditelja/skrbnika i prijedlog stručnog povjerenstva sukladno rješenju Ureda državne uprave, Službe za društvene djelatnosti Vukovar. Ured će odbiti zahtjeve roditelja/skrbnika za prijevremeni upis djeteta koje do 31. kolovoza ne navršava šest godina života.

Roditelj može Zahtjev za uvrštavanje u popis školskih obveznika za prijevremeni upis podnijeti Uredu državne uprave u Vukovarsko-srijemskoj županiji, Službi za društvene djelatnosti, Županijska 11, 32000 Vukovar, najkasnije do 31. ožujka 2017. godine . Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program osim Zahtjeva za prijevremeni upis djeteta dostavlja se i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Obrazac Zahtjeva se nalazi na web stranici Ureda www.udu-vsz.hr.

Ukoliko Ured državne uprave udovolji zahtjevu roditelja i uvrsti dijete u popis školskih obveznika, dijete pristupa redovitom postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja za upis u prvi razred koji se provodi u Osnovnoj školi Markušica.

Predprijave  će provesti Osnovna škola Markušica u Markušici, Save Popovića 15.

Upisnom području Osnovne škole Markušica pripadaju slijedeća naselja:

Markušica
Podrinje
Ada
Gaboš
Ostrovo
Karadžićevo
Mlaka

Predprijave će se provoditi u Osnovnoj  školi Markušica u razdoblju  od 01.veljače  do 17. veljače  2017.  godine  svakim danom od 9,00 do 12,00 sati u tajništvu škole.

Moguće je da se neka djeca ne nađu na popisu za upis u prvi razred. U takvim slučajevima, molimo roditelje da usklade prijave prebivališta/boravišta i dijete koje nije na popisu, a doraslo je za upis u školu prijave školi.

NAPOMENA: roditelji djece rođene u razdoblju od 01. travnja 2010. godine  do 31. ožujka 2011. godine a koji su polaznici predškole pri Osnovnoj školi Markušica nisu u obvezi pristupati gore navedenoj predprijavi.

Molimo roditelje da se pridržavaju navedenih termina kako bi škola mogla izvršiti svoju obvezu prema Službi za društvene djelatnosti u Vukovaru kao i prema Zavodu za javno zdravstvo u Vinkovcima.

Zahvaljujemo na suradnji

Ravnateljica :